Day: 7 października 2022

Wycieczka na Trójgarb

W październikowy czwartek klasy 4a, 5a, 5b i 6a wraz z wychowawczyniami i opiekunkami wybrały się na wycieczkę. Ich celem było zdobycie Trójgarbu znajdującego się w paśmie Gór Wałbrzyskich.  Szczyt zdobyli żółtym szklakiem. Na miejscu podziwiali widoki z wieży i piekli kiełbaski na ognisku. Dodatkową atrakcją były pokazy pierwszej pomocy wykonane przez ratowników z Górniczego Pogotowia Ratunkowego. Cała grupa spisała się dzielnie i z uśmiechem na twarzy wróciła do Bolkowa.

Rajd z historią w tle

Klasa 7a w ramach akcji ” Sprzątania świata” odbyła pieszą wycieczkę po okolicach Bolkowa. Odwiedziliśmy miejsca związane z historią Gminy Bolków, po drodze sprzątając i wykonując przydzielone zadania.
Trasa wycieczki prowadziła przez Górę Ryszarda, której nazwa wywodzi się od rycerza Richarda Kramstow właściciela majątku w Wolbromku, przez Wolbromek do zamku Świny.
Pierwszym przystankiem był Pomnik Leszego znajdujący się w Parku niedaleko szkoły.
Kolejny przystanek to Pamięci Ofiar Obozu AL Bolkenhain znajdujący się na Górze Ryszarda.
Następnie przeszliśmy polnymi drogami do zamku Świny, gdzie zapoznaliśmy się z historią zamku oraz ciekawymi legendami związanymi z nim. Swoją przygodę zakończyliśmy ogniskiem.

Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Udanin „Moje Boisko Orlik”

Dnia 30. września tego roku uczniowie naszej szkoły wzięli po raz kolejny udział w Turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Udanin „Moje Boisko Orlik”. Tym razem startowała drużyna chłopców oraz dziewcząt.

W turnieju uczestniczyły również drużyny z SP nr 3 ze Środy Śląskiej, SP Malczyce, SP Ujazd Górny, SP Udanin. W rozgrywkach wzięła udział drużyna naszych dziewcząt w składzie:

– Łukasińska Maja klasa 6a

– Bryła Izabela klasa 6a

– Żołądkiewicz Lena klasa 6a

– Strzesak Alicja klasa 6a

– Pikorska Wiktoria klasa 6a

– Klepek Malwina klasa 6a

– Stępień Maja klasa 4a

zajęła I miejsce,

oraz chłopców:

– Laskowski Patryk klasa 8a

– Haśkiewicz Wiktor klasa 8a