Day: 2 listopada 2022

Konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego

W każdy poniedziałek od 15:05 do 16:05 zapraszam serdecznie na konsultacje (rozmowy doradcze) uczniów klas 7 i 8. Mile widziani są również rodzice, którzy chcieliby pomóc swoim dzieciom w podjęciu decyzji oraz poszerzeniu swojej wiedzy z zakresu doradztwa zawodowego.

Podczas takiego spotkania zostaje podpisany kontrakt doradczy między uczniem, a doradcą zawodowym, który określa cel współpracy, planowaną liczbę spotkań, ich termin i miejsce; zasady przekładania spotkań, zobowiązanie do przygotowania do spotkań; zobowiązanie doradcy do poufności (z wyłączeniem sytuacji, w których specjalista usłyszy informację o zagrożeniu życia, zdrowia lub bezpieczeństwa); informacje o przechowywaniu notatek ze spotkań.

Cel spotkań:

– pomoc w wyrażeniu i nazwaniu potrzeb i oczekiwań

– pomoc w poznaniu samego siebie (wartości, motywacji, zainteresowań, osiągnięć)

– wsparcie emocjonalne i psychiczne

– wskazanie i nazwanie ważnych czynników, mogących wpływać na decyzje dotyczące przyszłości ustalenie preferencji i priorytetów,

– wsparcie w pracy nad planem działań

– wzmacnianie motywacji do pokonywania przeszkód,

– pomoc w procesie modernizacji i zmiany planu

– przekazanie informacji na temat oferty edukacyjnej, możliwości podnoszenia kwalifikacji, procedur naboru

– edukacja na temat rynku pracy – zawodów, wymagań pracodawców, procesu rekrutacji, prawa pracy wskazanie źródeł samodzielnego zdobywania informacji.

Kampania 19 dni

Nasza szkoła przystąpiła do Kampanii „19 dni przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży”
( w dniach 01.11.2022 – 19.11.2022). Razem z samorządem uczniowskim oraz p. A. Siwiaszczyk- Jenny przygotowaliśmy kilka akcji w ramach kampanii. Na korytarzach segmentu B i C oraz w świetlicy klas 6-8 pojawią się Smutkozjadki. Dzielne Smutkozjadki pomogą poradzić sobie ze smutkami, problemami i lękami. Pod hasłem „Rozwijam skrzydła- Mam super moc, przemocy mówię STOP” wykonamy skrzydła składające się z piór, na których wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły wypiszą co jest ich najmocniejszą stroną. Będzie również „pomarańczowy dzień”, w którym uczniowie i pracownicy ubiorą na siebie coś pomarańczowego. Przewidziane jest także spotkanie z policjantami.

Więcej na temat kampanii pod linkiem https://podrugie.pl/kampania-19-dni/

„Zielony wulkan”

Dnia 24 października, korzystając z pięknej, słonecznej pogody, uczniowie klasy 4c, 6b oraz 6c wybrali się do Rzeszówka, gdzie odwiedzili leśne laboratorium „Zielony wulkan”. Podopieczni wraz z instruktorami, Panią Martą i Panem Maciejem, udali się w teren, aby wziąć udział w warsztatach hydrologicznych i zbadać jakość leśnych wód. Kolejną atrakcją były zajęcia zielarsko – kosmetyczne, podczas których uczniowie zdobyli wiedzę o kosmetykach naturalnych, poznali różne rodzaje zapachów, nauczyli się mieszać składniki w odpowiednich proporcjach i wykonali wybrany przez siebie kosmetyk. Na zakończenie wszyscy razem smażyli kiełbaski, biorąc udział w rozmowach przy ognisku.