Day: 4 listopada 2022

Szkoła Pamięta

Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły odwiedzili Cmentarz Komunalny w Bolkowie. Wyrazem naszej pamięci było uporządkowanie mogił i zapalenie na nich zniczy.

Warsztaty Kulinarne w grupie „PINGWINKÓW”

W grupie IV dzieci wraz z wychowawczynią Irminą Stercz i p. Kamilą Kapłun wykonały pyszne danie z ziemniaków . Dzieci podczas warsztatów kulinarnych, świetnie się bawiły oraz uczyły zasad kulturalnego zachowania się przy stole, savoir vivru, dekoracji stołu  oraz higieny przy przygotowaniu posiłku. Przedszkolaki własnoręcznie przygotowały farsz z ziemniaków.  Następnie formowały kuleczki i kotleciki , które później zostały usmażone. Dzieci podczas naszych kolejnych  już warsztatów kulinarnych zgłębiają tajniki matematyki i nie tylko. ,, Pingwinki”  otrzymały dzisiaj nagrodę za udział w  konkursie na najlepszą potrawę z ziemniaka. To był wspaniały dzień.

Akcja wolontariatu- „Herbatka dla Seniora”

14 listopada obchodzimy Dzień Seniora. Z tej okazji nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji „Herbatka dla Seniora”. Celem tej akcji jest zbiórka różnego rodzaju herbat, które zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej oraz do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Bolkowie. Herbatki prosimy przynosić do opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu- do pani E. Madurskiej i pani M. Konopki- do 10 listopada 2022r.

Przekazane przez Was herbatki umilą Seniorom długie, jesienne wieczory.

Zapraszamy do akcji!