Day: 10 listopada 2022

Obchody Święta Niepodległości w 3 b

Klasa 3 b kilka dni przygotowywała się do obchodów Święta Niepodległości.

* Przypomnieliśmy sobie wszystko co wiemy o naszych symbolach narodowych.

* Rozmawialiśmy o sławnych Polakach i ich dokonaniach.

* Poznaliśmy historię powstania naszego hymnu narodowego i autora jego słów.

* Nauczyliśmy się śpiewać wszystkie zwrotki hymnu.

* Rozmawialiśmy o latach niewoli narodu polskiego i o licznych walkach o wolność kraju.

* Dzień przed 11 listopada, ubrani odświętnie wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”.

* Poznaliśmy znaczenie słowa PATRIOTYZM i wiemy, że chcemy być patriotami. Naszej ojczyźnie życzymy wszystkiego, co najlepsze.

Zajęcia w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym

Uczniowie klasy 2 „c” wraz z wychowawczynią Natalią Kasprzyk odwiedzili Centrum Kulturalno- Biblioteczne w Bolkowie.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach dotyczących kolorów. Poznaliśmy Tomka, bohatera książki  „Czarna książka kolorów”, który pokazał nam jak niewidomi odczuwają barwy.

Stworzyliśmy ilustrację z czarnej plasteliny na czarnym tle, wykuwaliśmy na kartkach swoje imiona i nazwiska zgodnie z alfabetem Braille’a. Dodatkowo rozwijaliśmy zmysł dotyku, rozpoznając przedmioty.

Zajęcia uświadomiły nam jak istotną rolę odgrywają kolory w  naszym codziennym funkcjonowaniu. Nauczyły również wrażliwości na drugiego człowieka i radości z posiadania wszystkich zmysłów.

Serdecznie dziękujemy Centrum Kulturalno- Bibliotecznemu za zaproszenie i ciekawe zajęcia. Współpraca z Państwem jest dla nas prawdziwą przyjemnością.

„Szkoła do hymnu”

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…”

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W ramach tej akcji dnia 10 listopada punktualnie o godzinie 11.11 uczniowie wszystkich klas  wraz z nauczycielami uroczyście odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość.