Day: 16 listopada 2022

„Szkoła pamięta”

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w akcji „Szkoła pamięta”. W tym roku wzięło w niej udział ponad 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatach z całego kraju. O ważnych postaciach i wydarzeniach z naszej historii pamiętały także społeczności polskich szkół za granicą. W akcję zaangażowało się ponad 1 mln 700 tys. uczniów oraz 156 tys. nauczycieli.

„Poznaj Polskę”

4 listopada 2022 roku klasa 3b z opiekunami p. Dorotą Menkarską i wychowawczynią Iwoną Kwiatkowską, wybrała się na całodzienną wycieczkę, w ramach programu „Poznaj Polskę”, w 80% sfinansowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, zorganizowaną przy współpracy z Biurem Turystycznym Jan-Tour z Jawora.

Naszym celem była Ziemia Kłodzka. Najpierw zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku, gdzie Pani przewodnik opowiedziała nam o jej tajemnicach i pokazała jej podziemne zakątki. Drugim punktem wycieczki była Średniowieczna Osada Górnicza. Tu mogliśmy oglądać, a nawet poruszać i uruchamiać średniowieczne machiny, które w dawnych czasach ułatwiały pracę górnikom. Próbą odwagi dla każdego z nas było przejście przez Tunel Strachu. Kolejne atrakcje naszej podróży to most i rynek w Kłodzku oraz Twierdza Kłodzka. Poznaliśmy przepowiednię o wilku, oglądaliśmy rzeźby, kamieniczki, most i pomnik postawiony po dawnej epidemii. Następnie zwiedziliśmy Minieuroland – piękne miejsce, gdzie mogliśmy podziwiać słynne budowle z Ziemi Kłodzkiej, całej Europy, a nawet świata. Przed wyprawą po Europie posililiśmy się pysznym obiadkiem. Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty, podczas których wykonaliśmy swoje Ekoludki.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Bolkowa. Czekamy na następną wycieczkę.