Day: 17 listopada 2022

Dynia w roli głównej

W październiku uczniowie naszych świetlic uczestniczyli w zajęciach kulinarnych podczas, których poznali bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia.

Dzieci dowiedziały się, że jest ona źródłem wielu składników mineralnych takich jak: wapń, magnez, selen, potas czy cynk oraz witamin antyoksydacyjnych: A, C i E, a także kwasu foliowego i niacyny. Uczniowie samodzielnie przygotowali dyniowe smakołyki: zupę dyniową, placki z dyni oraz dyniowe babeczki.

Wychowankowie naszych świetlic apelują, że warto jeść dynie, gdyż częste jej spożycie chroni nas przed zachorowaniem, a zwłaszcza w okresie jesiennym, kiedy jesteśmy bardziej podatni na infekcje.

JESTEŚMY CZYTELNIKAMI!

W październiku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika klasy I. Uroczystość ta była zachęceniem najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zapoznali się z zasadami obowiązującymi w bibliotece oraz sposobem wypożyczania książek.

Następnie odbyło się uroczyste ,,PASOWANIE NA CZYTELNIKA”. Pani Ula magiczną księgą pasowała każdego z osobna na czytelnika, po czym każdy z wielką ciekawością wybierał interesującą dla siebie książkę.

Od października  pierwszaki mogą dumnie nosić  miano czytelnika naszej biblioteki szkolnej i samodzielnie wypożyczać książki. Serdecznie zapraszamy!

Listopadowa nutka

11 listopada to szczególna data w kalendarzu każdego Polaka. Pamięć o odzyskaniu przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły uczcili biorąc udział w konkursie historycznym „Listopadowa nutka” organizowanym przez Natalię Palczak. Zadaniem uczniów było wykazanie się jak najlepszą znajomością treści polskich pieśni patriotycznych. W pierwszej kolejności uczniowie rozszyfrowywali tytuły słyszanych melodii patriotycznych, a następnie uzupełniali test znajomości tekstów pieśni narodowych. Najlepszym uczestnikiem konkursu została Aleksandra Bilska z kl. VIc. Gratulujemy!