Day: 2 grudnia 2022

Magia teatru

W ostatni dzień listopada uczniowie klasy 4c,6c oraz 7a wybrali się do Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze na spektakl pt. „Cesarz”.

Spektakl autorstwa Freda Apke  to satyra na ustrój totalitarny, a równocześnie studium ludzkich charakterów i słabości. Przedstawienie było  zrealizowane w konwencji bajkowej,  cięty i błyskotliwy dialog wzbogacał humor sytuacyjny i językowy tekstu. Nawet negatywne postacie budziły sympatię, np. Cesarz – z jednej strony tyran, żarłok i okrutnik, a z drugiej człowiek łatwowierny i naiwny.

Uczniowie uczestniczyli również w lekcji teatralnej, w trakcie której zapoznali się z charakterystyką pracy w teatrze, rodzajem rekwizytów oraz lalek używanych podczas przedstawień.