Day: 27 lutego 2023

Sportowy czwartek

Zima podczas tegorocznych ferii nas nie rozpieszczała, więc postanowiliśmy jej sami poszukać.
   Udaliśmy się na lodowisko do Świdnicy.
Wyposażeni w łyżwy i kaski stanęliśmy na lodzie. Dla wielu z nas była to pierwsza lekcja jazdy na łyżwach. Nie obyło się bez potknięć i upadków, ale nikt się nie poddawał. Wytrwałe próby poskutkowały. Nasze jazdy były coraz lepsze.
   Ostatnią atrakcją wycieczki była wizyta w Multikinie. Z ciekawością obejrzeliśmy film „Biuro detektywistyczne… i razem z Lasse i Mają rozwiązaliśmy zagadkę skorpiona.
   Zmęczeni i zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do domów. Przedpołudnie spędziliśmy bardzo aktywnie i ciekawie.

Zimowe wspomnienia

Ferie zimowe dobiegły końca, ale jeszcze tydzień temu nasi uczniowie świetnie bawili się w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu.
   Podczas zajęć w trakcie ferii zimowych uczniowie wykonali samodzielnie musujące kule do kąpieli oraz kolorowe, pachnące mydełka.
   Zakończeniem dnia był wspólny obiad – przepyszne myśliborskie pierogi.

DZIEŃ W ŚREDNIOWIECZU

Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy w średniowiecznej atmosferze.

Bawiliśmy się w gry dworskie i w towarzystwie pani przewodnik zwiedziliśmy nasz piękny zamek. Wysłuchaliśmy ciekawostek o tej budowli i podziwialiśmy z wieży panoramę Bolkowa. Po powrocie do szkoły wspólnie przygotowaliśmy i zjedliśmy rycerskie pizze.

Na koniec zamieniliśmy się w projektantów i budowniczych. Każdy miał za zadanie zaprojektować swój wymarzony zamek. Plany zamieniły się w wielkie budowle z tektury. Było dużo pracy, ale dzięki współpracy udało się.