Day: 22 marca 2023

Klasa I a z wizytą w Przychodni Lekarskiej NZOZ ARM-MED

W piątek klasa I a wybrała się do Przychodni Lekarskiej NZOZ ARM-MED w Bolkowie. Uczniowie mieli szansę dowiedzieć się wielu ciekawostek medycznych, obejrzeć specjalistyczny sprzęt, a także z perspektywy widza obejrzeć jak wygląda dokładnie badanie małego pacjenta. Dowiedziały się również co należy jeść, aby zachować na długo zdrowie .

Po jakże ciekawej i bogatej w nowe informacje lekcji, wiemy że nie mamy się czego obawiać na wizycie u pediatry, a także znamy objawy które powinny nas zmotywować do odwiedzin w przychodni.
Na koniec wizyty każdy z nas otrzymał kolorowego balona oraz maseczki ochronne.

Dziękujemy bardzo paniom pielęgniarkom za poświęcony nam czas i zaangażowanie w przygotowanie wartościowych zajęć.

Dzień Talentów 2023

21 marca to wyjątkowa data. Pierwszy dzień astronomicznej wiosny, święto Marzanny, a dla nas, społeczności Szkoły Podstawowej w Bolkowie – Dzień Talentów, organizowany już po raz kolejny przez Bernardę Pawłowską – Waligórę i Natalię Palczak. Tego dnia wiele osób szuka pierwszych oznak budzącej się do życia przyrody, a my rozwijamy swoje pasje i talenty.
   Tradycyjnie dzień ten rozpoczęliśmy uroczystym apelem, podczas którego przywitaliśmy wszystkich naszych Gości oraz obejrzeliśmy krótkie, artystyczne wystąpienie uczniów klasy VI c. Wszyscy ubrani na zielono, pełni optymizmu i chęci do działania, udaliśmy się następnie na warsztaty. Zamiast tradycyjnych lekcji, odbyły się dziś kreatywne i twórcze spotkania oraz warsztaty: zajęcia archeologiczne i muzealne na Zamku w Bolkowie, zumba, hip – hop, szydełkowanie, taniec średniowieczny, zajęcia kulinarne, podczas których piekliśmy rogale, naleśniki oraz robiliśmy zdrowe, warzywne sałatki, zajęcia ekologiczne, florystyczne, logiczno – matematyczne, techniczne, wędkarskie, gra terenowa, escape room, pierwsza pomoc oraz zajęcia plastyczne, w czasie których szyliśmy tulipany, kreowaliśmy wiosenne dekoracje oraz matematyczne, przestrzenne siatki. Wszystkie te warsztaty prowadzone były przez ludzi pełnych pasji: Renatę Rapp, Teresę Adamczyk, pracowników firmy FAURENCIA Forvia., Ewelinę Szopę, pracowników firmy TechForKids, Magdalenę Sawicką, Magdalenę Grądzką, Wiolettę Kulig, Konrada Wronę, Kacpra Dębskiego, Pracowników Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Bolków: Magdalenę Zieleniewicz, Karolinę Kuryło, Marka Sikorskiego, Ryszarda Cerajewskiego, Kacpra Krawczyka, Martę Klepek, Ewelinę Białas-Pęcherczyk, Justynę Barańską, Martę Baczmańską, Monikę Andrzejewską, Dianę Maziarz, Edytę Żołyńską, Annę Wasiuk, Agnieszkę Sosnowską, Barbarę Twardysko, Weronikę Wojcinowicz, Kamilę Kapłun, Małgorzatę Boczulę, Urszulę Szmajdę, Beatę Szydłowską, Bogusławę Nowicką, Natalię Brostowicz, pracowników Centrum Kulturalno – Bibliotecznego Gminy Bolków.

Tak wspaniała uroczystość i liczne warsztaty nie mogłyby odbyć się bez ludzi dobrego serca, którzy wsparli nas finansowo. Te wyjątkowe osoby, którym chcemy bardzo serdecznie podziękować to Burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab, Damian Ozimek, Firma FAURENCIA Forvia, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Bolkowie, Dyrektor firmy COM-D Sp. z o.o. Wojciech Klein, Małgorzata Michalska, Krzysztof i Karolina Drabińscy. Gorąco dziękujemy również rodzicom uczniów klas 4c oraz 6b, którzy wzbogacili ten czas słodkimi wypiekami.

To był dzień pełen wrażeń! Uśmiechy na twarzach oraz okrzyki euforii świadczą o tym, że szkoła wcale nie musi być nudna! 21 marca to z pewnością jeden z ulubionych dni naszych podopiecznych. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji Dnia Talentów.