Day: 19 kwietnia 2023

„Vivat Maj, Trzeci Maj”

Świętuj 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja wraz ze społecznością Szkoły Podstawowej w Bolkowie.
   Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Bolków 28 kwietnia o godz. 10:00 na bolkowski Rynek do wspólnego odśpiewania hymnu Polski oraz pieśni „Witaj majowa jutrzenko”.

ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ

80 lat temu, 19 kwietnia 1943 r., wybuchło powstanie w getcie warszawskim. 19 kwietnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły.
   Akcja Żonkile przywraca pamięć o tych wojennych wydarzeniach. W tym roku dedykowana jest cywilom – ok. 50 tysiącom kobiet, mężczyzn i dzieci przebywających w kryjówkach na strychach domów i podziemnych bunkrach w trakcie walk, a także w gruzach getta po upadku powstania. Przez wiele tygodni pozostawali oni nieuchwytni dla niemieckich żołnierzy. Ich cywilny opór był tak samo ważny, jak opór tych, którzy walczyli z bronią w ręku.
   Pamiętajmy o bohaterskich uczestnikach powstania w getcie warszawskim!