Day: 28 lutego 2024

Uczniowie klas I-III recytują wiersze o przyjaźni

28 lutego 2024 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „PRZYJAŹŃ W POEZJI DZIECIĘCEJ”, przygotowany i przeprowadzony przez logopedę Beatę Szydłowską, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej Iwonę Kwiatkowską i Agnieszkę Szymańską.
Celem tegorocznego konkursu było upowszechnianie kultury języka polskiego wśród uczniów, popularyzowanie i dostrzeganie wartości przyjaźni do ludzi, zwierząt, przyrody, rozbudzanie zainteresowania poezją współczesną i klasyczną oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.​
W konkursie wzięło udział 24 uczniów z edukacji wczesnoszkolnej, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w eliminacjach klasowych. Komisja w składzie nauczycieli: Marzena Glinka, Anna Kowalska, Ewa Stasiak i Weronika Wojcinowicz, oceniła uczniów w trzech kategoriach wiekowych zwracając uwagę na kulturę słowa, dobór tekstu, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Laureatami zostali:
• w kategorii klas pierwszych:
I miejsce – Pola Racek, kl.1b – 100 pkt
II miejsce – Maja Ciołko, kl.1a – 96 pkt.
III miejsce – Wiktoria Melniczuk, kl.1b – 95 pkt.
• w kategorii klas drugich:
I miejsce – Jan Trafiał, kl.2a – 100 pkt.
II miejsce – Hanna Daszkiewicz, kl.2a – 99 pkt.
III miejsce – Wojciech Adamczyk, kl. 2b – 86 pkt.
• w kategorii klas trzecich:
I miejsce – Lena Pierun, kl.3a – 96 pkt.
II miejsce – Olaf Caliński, kl.3c – 92 pkt.
III miejsce – Hanna Tobolska, kl. 3b – 89 pkt.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki oraz poczęstunek w formie świeżych pączków i soków w kartonikach. Laureaci od Dyrekcji szkoły otrzymali VOUCHERY do kina za Rogiem Ziemowit na grupowy seans filmowy, który zaplanowany został na 4 lutego 2024 roku o godz. 9:00.

WSZYSTKIM LAUREATOM GRATULUJEMY!!!

„Pegazik”

19 lutego odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Wzięło w nim udział 19 osób. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach:
– Młodsi – kl.4-6 – 15 osób;
– Starsi – kl. 7-8 – 4 osoby.
Zadaniem uczestników było piękne wyrecytowanie fragmentu prozy lub poezji (kategoria Młodsi). Natomiast uczniowie starsi prezentowali prozę i poezję.
Jury w składzie: Marta Konopka, Edyta Madurska, Marzena Glinka wyłoniło następujących zwycięzców:
Kategoria Młodsi:
– I miejsce – Kinga Pancewicz, Maja Krawczuk,
Kategoria Starsi:
– I miejsce – Nikola Sokołowska,
– wyróżnienie – Izabela Doszczeczko.
Gratulujemy zwycięzcom.

„Śladem pragnienia…”

Poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie klasy 5c i 7b spędzili w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym Gminy Bolków. Celem uczniowskiego wyjścia było obejrzenie wystawy p. Wiesława Flaczyńskiego „Śladem pragnienia: rysunki Artysty w cieniu nieobecności”. Wśród prac naszego rodzimego, bolkowskiego Twórcy znalazły się portrety, szkice i autoportret. Pan Wiesław był człowiekiem pełnym artystycznej pasji, co uczniowie mogli podziwiać podczas wystawy.