Day: 13 maja 2024

Trzymamy kciuki!

Drodzy Ósmoklasiści!

Jutro nadchodzi dla Was ważny moment – Egzamin Ósmoklasisty! To sprawdzian Waszej wiedzy i umiejętności, które zdobyliście przez lata nauki w naszej szkole podstawowej.

W imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz całej Społeczności Szkolnej, chcemy Wam przekazać nasze najlepsze życzenia! Mamy nadzieję, że podejdziecie do egzaminu z optymizmem i pewnością siebie. Niech wasze wysiłki zostaną docenione, a zdobyta wiedza przyniesie wspaniałe rezultaty!

Trzymamy kciuki za Was wszystkich!

Wycieczka do Jeleniej Góry

Dzisiaj uczniowie z klasy IIIA i IIA wraz z P. Anettą Żołyńską, P. Irminą Stercz oraz P. Wioletą Kulig mieli niezwykłą przyjemność poznać tajemnicę największych podziemi w Karkonoszach! Podziemia Time Gates w Jeleniej Górze to prawdziwy skarb, gdzie podróżowanie w czasie i przestrzeni staje się rzeczywistością. To niezapomniana przygoda, która łączy w sobie unikalne elementy przyrody, historii, nauki oraz legend.

Podczas zwiedzania czuliśmy się trochę przerażeni, bo było bardzo ciemno, ale opowieści były tak fascynujące, że zapomnieliśmy o strachu! Doświadczenia z ciekłym azotem również były niesamowite – poznaliśmy jego właściwości, a kukurydziany chrupek, który był zamoczony w ciekłym azocie, nie tylko był zimny, ale także wydobywał dym!

A po takiej dawce przygód udaliśmy się do kina Helios na film „Za duży na bajki 2”. Cała wycieczka była doskonała i fascynująca!

Żywa lekcja historii

W czwartek 9 maja mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w żywej lekcji historii!
Na zaproszenie nauczyciela Pani Anny Kowalskiej przyjechał Pan Michał, który w sposób interesujący i pouczający przedstawił czasy greckich wojen i podbojów. Uczniowie aktywnie brali udział w wydarzeniu, nawet stając się modelami do prezentacji starożytnej broni i strojów!

Autorskie spotkanie!

W poniedziałkowy ranek uczniowie klas 2 i 3 udali się do Centrum Kulturalno-Bibliotecznego Gminy Bolków. Celem wizyty było spotkanie z autorem literatury dziecięcej Markiem Michalakiem. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z sylwetką i twórczością pisarza. Pan Marek poprowadził zajęcia angażując uczniów do wypowiedzi, szukania pomysłów i dzielenia się swoją wiedzą. Mogliśmy z bliska przyjrzeć się ,,ORDEROWI UŚMIECHU”, którym to autor został uhonorowany prawie trzy dekady temu. Przy okazji wyjaśnione zostało na czym polega tak zaszczytne odznaczenie. Nie zabrakło autografów i wpisów do książek. Dziękujemy za miłe i ciekawe spotkanie.