Day: 6 czerwca 2024

(TY)DZIEŃ DZIECKA

W kolejnym dniu (TY)GODNIA DZIECKA wiele się działo. P. Weronika Wojcinowicz przeprowadziła warsztaty kulinarne „ZOSTAŃ MASTERCHEFEM”. Uczniowie pod okiem p. Weroniki przygotowali koktajl truskawkowy, ryż z sosem truskawkowym oraz pyszne naleśniki z owocami i bitą śmietaną. Pani Urszula Szmajda zaprosiła dzieci do biblioteki szkolnej na spotkanie ze światem bajek. Można było wspólnie czytać lub oglądać ulubione bajki, chętni rozwiązywali Quiz ze znajomości bajek. Uczennice klasy 7b zaprosiły młodszych kolegów na wyścigi w workach na boisku szkolnym.

„Czarna Księga Kolorów”

W ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, uczniowie z klasy 2a i 2b odwiedzili Centrum Kulturalno-Biblioteczne Gminy Bolków. Podczas zajęć prowadzonych przez Panią Renatę Kwolek oraz Panią Jolantę Pawlik mieli niezwykłą okazję poznać „Czarną Książkę Kolorów” oraz jej niewidomego bohatera, Tomka.

Uczniowie w czacie lekcji bibliotecznych wcielali się w rolę ilustratorów książek dla osób niewidomych i niedowidzących oraz zapoznali się z alfabetem Braille’a.

Dzieci sprawdzały również, jak wyczulony jest ich zmysł dotyku, próbując odgadnąć z zawiązanymi oczami, jakie przedmioty trzymają w rękach. Było to fascynujące doświadczenie!
Dziękujemy za inspirujące zajęcia!

Wycieczka klasy 5b

5 czerwca klasa 5B udała się na wycieczkę do „Starej kopalni SOWA” w Wałbrzychu. Uczniowie zwiedzili muzeum przemysłu i techniki, gdzie poznali historię węgla, górnictwa jak i górników pracujących w bardzo niebezpiecznych warunkach. Dzięki zbiorom muzealnych jak np: maszyny górnicze, pamiątki związane z działalnością kopalń wałbrzyskich oraz materiały audiowizualne można było zobaczyć w jakich warunkach przebiegała dawniej praca pod ziemią. Największe wrażenie na zwiedzających wywarły sztolnie. Po opuszczeniu kopalni, klasa udała się do kina na film „Istoty fantastyczne”.

Wycieczka do Pragi

28 maja 2024 roku uczniowie klas 6b i 7a pojechali na wycieczkę do stolicy Czech – Pragi. Swoją przygodę rozpoczęli od zwiedzania Muzeum Techniki. Największe wrażenie zrobiła na uczniach główna sala wystawowa poświęcona motoryzacji. Następnie wycieczkowicze udali się na Wzgórze Petrin, gdzie wspięli się na wieżę widokową Aiflovka i z samej góry podziwiali piękną Pragę. Kolejnymi punktami wycieczki były: Zamek Praski na Hradczanach, Katedra św. Wita, Stary Rynek, Most Karola, Zegar Orloj. Późnym popołudniem wszyscy cali i szczęśliwi wrócili do Bolkowa.

Dwudniowa wycieczka klasy 1b i 1c

VII Powiatowa Gra Czytelnicza

4 czerwca odbyła się VII Powiatowa Gra Czytelnicza i spotkanie autorskie zorganizowane przez PORE w Jaworze. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością książek Katarzyny Ryrych „Koniec świata nr 13” i „Złociejowo”. Naszą szkołę reprezentowały drużyny w składzie: klasy IV-VI – Zofia Adamczyk, Zuzanna Pustuła, Urszula Zawrotnik, klasy VII-VIII – Izabela Doszczeczko, Maja Łukasińska i Julia Szymańska. Drużyna klas starszych wywalczyła dla naszej szkoły III miejsce. Gratulujemy wspaniałej znajomości utworów!

(TY)DZIEŃ DZIECKA

Za nami kolejne dni projektu. Były szalone fryzury, ciekawy makijaż oraz różne kostiumy. Uczniowie klas 1-3 przynieśli do szkoły swoją ulubioną zabawkę. Zabawę w przeciąganie liny poprowadziły uczennice kl. 7b a „Koło fortuny ” uczennice kl. 7c.