Day: 16 czerwca 2024

Wycieczka klasy 4b i 4c

Klasy 4b i 4c wybrały się na wycieczkę
do zamku Bolków, gdzie spędziły wspaniały dzień pełen przygód. Dzieci zwiedziły zamek, poznając jego fascynującą historię i tajemnice. Po zwiedzaniu nadszedł czas na wspólne
ognisko, podczas którego pieczono kiełbaski i opowiadano zabawne historie. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnych zabawach integracyjnych, które sprzyjały zacieśnianiu więzi między klasami. Gry i zabawy na świeżym powietrzu dostarczyły mnóstwo radości i śmiechu.

Popcorn prosto z ogródka

Uczniowie klasy 2a i 3a w czasie kreatywnych przerw w czerwcu przystąpili do akcji „Popcorn prosto z ogródka”! Dzieci z entuzjazmem przygotowały grządki w szkolnym ogrodzie, ucząc się przy tym, jak odpowiednio sadzić nasiona kukurydzy. Z pomocą instruktażowych filmików od Gosi i Krzysztofa Lorenz z kanału Ogrodnictwo Intuicyjne – Permakultura TV, nasi mali ogrodnicy dowiedzieli się, jak dbać o rośliny, aby te rosły zdrowo i silnie.

Podczas przerw uczniowie nie tylko podlewali i pielęgnowali kukurydzę, ale również prowadząc dzienniczki wzrostu roślin, dokumentowali każdy etap procesu. Był to wspaniały czas nauki przez zabawę i współpracę. Zobaczcie, jak świetnie sobie radzili! Nie możemy się doczekać, aż zbierzemy plony i przygotujemy nasz własny popcorn. Dziękujemy PlantiCo, Polan i Spójnia za ufundowanie nasion.

#popcorn2024

Zamek Chojnik zdobyty

W środę 12.06.2024 r klasy 1a i 2 b wybrały się na wycieczkę do Sobieszowa- Jeleniej Góry. Głównym celem było wejście na zamek Chojnik, a przy okazji mogliśmy podziwiać piękno Karkonoskiego Parku Narodowego. Od początku szlaku prowadzącego do zamkowych ruin, wszyscy z wielkim zacięciem pokonywaliśmy niełatwą trasę. Mimo, że momentami było bardzo pod górkę,to daliśmy radę i wkrótce znaleźliśmy się u bramy zamku. Na miejscu wysłuchaliśmy legendy o Kunegundzie, a następnie ruszyliśmy do zwiedzania. Emocje dały za wygraną kiedy zaczęliśmy pokonywać stopnie schodów prowadzących do górnych części zamku. Stamtąd dostaliśmy się do wieży zamkowej, z której podziwialiśmy wspaniały widok na Karkonosze i okolicę. Jak to powiedział nasz uczeń Kornel ,, warto było ” i rzeczywiście przyznaliśmy mu rację, ponieważ warto było trochę się natrudzić, żeby przeżyć takie emocje i nacieszyć oko widokami. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do domu.