Jak powstaje szkło?
W poniedziałek klasy 1b i 3a wybrały się na wycieczkę do Piechowic. Naszym miejscem docelowym była Huta ,,Julia”. Podczas pobytu mieliśmy okazję zaobserwować, jak wygląda proces powstawania kryształowych naczyń, od projektu na papierze poprzez dmuchanie, zdobienie i pakowanie gotowych produktów. Poznaliśmy historię i tradycje hutnictwa w regionie. Zwiedziliśmy halę hutniczą jak i interaktywne Krystalium. Wzięliśmy…
Dowiedz się więcej











