Aloha Hawaje!

W naszej szkole wakacje nigdy się nie kończą. Tym razem, dzięki nauczycielkom świetlicy, uczniowie mieli okazję zwiedzić słoneczne Hawaje.

Przy wejściu do świetlic uczniowie byli witani serdecznym hawajskim pozdrowieniem „Aloha”. Wystrój pomieszczeń przywracał dzieci o zawrót głowy, oczywiście dzięki kreatywnym nauczycielom. Uczniowie byli zaskoczeni hawajską kulturą oraz ciekawostkami na temat tego najmłodszego spośród 50 stanów USA. Dzieci, aby na chwilę poczuć się jak na hawajskich wakacjach, przywdziały wcześniej wykonane łańcuchy (lei), kwiatowe koszule i girlandy. Nauczyły się również tańca „hula-hula”. Najbardziej popularną zabawą było łowienie ryb, które nie zawsze kończyło się spodziewanymi połowami.

Gdzie poprowadzą nas nogi w następnym miesiącu? Czy macie jakieś pomysły?

Przypominamy o uzupełnianiu paszportów! Niedługo pojawi się w nich miś- pieczątka, która będzie dowodem „wielkich podróży”.