Ślubowanie pierwszaków

26 listopada był wyjątkowym dniem dla dzieci z klasy I „a”, I „b” oraz I „c”. Od tego momentu już na zawsze pożegnali się z przydomkiem przedszkolaka na rzecz ucznia.
       Tego dnia wszyscy ślubowali sumienną i obowiązkową pracę, patriotyzm i miłość do ojczyzny. Uroczyste pasowanie ołówkiem przez Pana Dyrektora Sławomira Kałużnego oraz Pana Burmistrza Grzegorza Kucaba, było poprzedzone wspólnym występem artystycznym przygotowanym przez uczniów klas pierwszych, ich wychowawców p. Anetty Żołyńskiej, p. Diany Maziarz, p. Natalii Kasprzyk oraz p. Katarzyny Madej nauczycielki j. angielskiego.
Nie zabrakło recytacji wierszy, improwizacji ruchowej do muzyki, śpiewu i układów choreograficznych.
Po pasowaniu w każdej klasie na chłopców i dziewczęta czekał pyszny tort przygotowany przez Radę Rodziców oraz upominki w kolorowych kuferkach.
Od tej chwili uczniowie mogą z dumą przyznać, że są wychowankami Szkoły Podstawowej im. II Armii Wojska Polskiego w Bolkowie.
Przygoda z nauką właśnie się rozpoczęła!