Akcja: czytanie!

IMAG3000Dziś w naszej szkole odbyła się akcja Narodowego Czytania. W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości prezydent zaprosił Polaków do czytania Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Podczas lekcji języka polskiego uczniowie wysłuchali fragmentów tej lektury. Otrzymali też pamiątkową pieczęć.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2000 miejsc. (źródło: prezydent.pl/narodoweczytanie)