Aktywne ferie ze szkołą

     Zimowe ferie wcale nie muszą oznaczać przerwy od szkoły. Przekonali się o tym uczniowie, którzy w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych skorzystali z bogatej oferty wypoczynku zimowego. Mieli okazję zwiedzić ciekawe miejsca turystyczne na mapie Dolnego Śląska, a także wziąć udział w zajęciach zorganizowanych na terenie naszej szkoły.

    Wycieczkowicze odwiedzili wałbrzyską Starą Kopalnię – tam wzięli udział w warsztatach ceramicznych. W piechowickiej Hucie Julia zgłębili tajniki wytwarzania szkła, a w Ostoi Karkonoskiej w Podgórzynie nauczyli się, jak przygotować pyszną pizzę. W stolicy Dolnego Śląska odwiedzili Sky Tower, gdzie podziwiali wystawę pająków, a także piękną panoramę Wrocławia. Mogli też zobaczyć Kolejkowo – największą w Polsce makietę kolejową, z jeżdżącymi miniaturowymi pociągami i samochodami.

Uczniowie zwiedzili też Muzeum Karkonoskich Tajemnic, gdzie poszerzyli wiedzę na temat karkonoskiej ziemi, a także Muzeum Zabawek, w którym podziwiali ekspozycję dawnych zabawek z całego świata.

   Aktywnie spędzali czas, zdobywając górę Chełmiec oraz szalejąc na różnych pojazdach zimowych na Górze Saneczkowej.

Ci, którzy skorzystali z zajęć odbywających się na terenie naszej placówki, również się nie zawiedli. Mogli przenieść się w średniowieczne czasy dzięki wizycie rycerza. Nauczyli się władać mieczem, a potem mieli okazję stoczyć prawdziwy pojedynek rycerski.

Nie zabrakło też warsztatów gastronomicznych – lepienia pierogów czy robienia pączków, które cieszyły ich podniebienia. Uczestniczyli też w różnego rodzaju grach i ćwiczeniach, łączących zabawę z edukacją.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy zimowego wypoczynku miło i ciekawie spędzili czas!