Aplikacja ProteGO Safe – wspólny list MEN i GIS.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ DARIUSZ PIONTKOWSKI I GŁÓWNY INSPEKTOR SANITARNY JAROSŁAW PINKAS SKIEROWALI  DO RODZICÓW SPECJALNY LIST, W KTÓRYM ZACHĘCILI DO ZAINSTALOWANIA W TELEFONACH KOMÓRKOWYCH APLIKACJI PROTEGO SAFE. TO NARZĘDZIE, KTÓRE POZWALA OGRANICZAĆ RYZYKO ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ KORONAWIRUSA I WSPIERA BEZPIECZNY POWRÓT DZIECI DO SZKÓŁ.
Aplikacja zawiera wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna. Zawiera m.in. test oceny ryzyka i dziennik zdrowia, dzięki którym można otrzymać konkretne rekomendacje dotyczące bezpiecznych zachowań oraz – w razie potrzeby – przyspieszyć ścieżkę diagnozowania i leczenia.

PROTEGO SAFE TO APLIKACJA, KTÓRA POWIADAMIA O MOŻLIWYM KONTAKCIE Z KORONAWIRUSEM. Jeśli osoba z naszego otoczenia zachoruje, wówczas otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Aplikacja poinformuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.

W tej chwili przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół, dlatego tego typu rozwiązania mogą być niezwykle pomocne w ograniczaniu ryzyka szerzenia się wirusa. Zachęcamy dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców do zainstalowania aplikacji w swoich telefonach komórkowych.

Z poważaniem
Anna Ostrowska