1 czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Z tej okazji uczniowie klasy IIa otrzymali od swoich rodziców niezwykły, pełen magii i wiedzy prezent. Klasowa sala zamieniła się w prawdziwe laboratorium chemiczne, a wszystko to za sprawą warsztatów prowadzonych przez Panią Zuzannę Karbowiak.
Motywem przewodnim fizyczno- chemicznych zmagań był suchy lód. Drugoklasiści pod czujnym okiem ekspertki przeprowadzali fascynujące eksperymenty, doświadczenia i widowiskowe pokazy. Na ławkach pojawiły się bezpieczne naczynia oraz substancje, które w połączeniu z zamrożonym dwutlenkiem węgla tworzyły gęste chmury białego dymu, gigantyczne bańki mydlane oraz tajemnicze, bulgoczące mikstury.
Warsztaty ” Małych Naukowców były nie tylko doskonałą zabawą, ale przede wszystkim praktyczną lekcją rzetelnej wiedzy. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest zjawisko sublimacji, jak niska temperatura wpływa na różne przedmioty oraz dlaczego suchy lód nie topi się tak jak ten zwykły. Radość, zaciekawienie na twarzach dzieci i głośne okrzyki zachwytu były najlepszym dowodem na to, że nauka przez doświadczanie to najwspanialsza forma edukacji.
Serdecznie dziękujemy Pani Zuzannie Karbowiak za przeprowadzenie tak inspirujących zajęć oraz Pani Magdalenie Zieleniewicz za wszelką pomoc w warsztatach.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wybuchowego dnia.






























































































