Code week 2021

W październiku nasza szkoła wzięła udział w największym programistycznym wydarzeniu w Europie. CODE WEEK to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Podczas tegorocznej edycji w Polsce odbyło się aż 14 900 wydarzeń i dzięki nim nasze państwo zdobyło 3 miejsce.
W naszej szkole nauczyciele ułożyli i przeprowadzili stacjonarny escape rooom pt. ” Pomóż doktorkowi zamknąć wirusa Covid- 19 w laboratorium ” , którego celem było przede wszystkim wdrożenie uczniów do dbałości o własne zdrowie i ich rówieśników oraz poznanie zagrożeń związanych z koronawirusem. Zajęcia odbyły się w bibliotece, świetlicy oraz w niektórych klasach.