CYKL OLIMPIAD SPORTOWYCH

29 listopada w klasach I-III i w „0” oddziale przedszkolnym rozpoczęliśmy cykl olimpiad sportowych. Ziemniaczany Dzień Sportu to impreza sportowa na wesoło dla wszystkich uczniów   klas I, II i III oraz dzieci z przedszkolnej grupy „0” i ich wychowawców. Jest ona pierwszą imprezą sportową z cyklu olimpiad, zaplanowanych dla uczniów w roku szkolnym 2022/2023. Celem naszych Olimpiad jest integracja dzieci i stworzenie miłej, przyjaznej atmosfery oraz kształtowanie umiejętności zdrowej, sportowej rywalizacji oraz propagowania sportowego stylu życia czego życzył nam pan Dyrektor Sławomir Kałużny na otwarciu Dnia Sportu. Nasze sportowe zmagania poprzedzone były wykonaniem przez wszystkie klasy zadania – wyzwania, które polegało na zebraniu liter znajdujących się w różnych miejscach naszej szkoły i ułożenia z nich wyrazu SPORT. Uzupełniliśmy nim sportowe hasła, które zaprezentowaliśmy przed rozpoczęciem wspólnej zabawy. Wszystkie klasy wzięły udział w następujących konkurencjach wykorzystując nietypowy przybór jakim był ziemniak:

• Ziemniaczane wykopki,
  • Ładowanie worków.
  • Przenoszenie worków.
  • Z ziemniakiem na głowie.
  • Ziemniaczany hokej.
  • Gorące ziemniaki.
  • Konkurencja dodatkowa dla wychowawców klas.

Emocjom i sportowym okrzykom nie było końca. Wszyscy bawiliśmy się doskonale! Z obranych i pokrojonych przez panie wychowawczynie ziemniaków, panie ze świetlicy usmażyły dzieciom frytki.

Zapraszamy na kolejne niespodzianki i sportowe rozgrywki w lutym.

Organizatorzy: Iwona Kwiatkowska i Marzena Łącka