Eko-logicznie i ekonomicznie, czyli nasze klasy w PKO Banku Polskim!

Szkoła Podstawowa im. Rycerstwa Polskiego w Bolkowie

Eko-logicznie i ekonomicznie, czyli nasze klasy w PKO Banku Polskim!

Czy wiecie, że bycie „eko” to nie tylko dbanie o planetę, ale też o własną kieszeń? Klasy 2a i 3 c z naszej szkoły miały okazję wziąć udział w wyjątkowych zajęciach zorganizowanych przez panie wychowawczynie w ramach programu Szkolnych Kas Oszczędności ( SKO) PKO Banku Polskiego. Tematem przewodnim były zachowania ekologiczne, które idą w parze z oszczędzaniem. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się m.in.: – jak codzienne nawyki realnie wpływają na domowy budżet;

– dlaczego warto wybierać wielorazowe rozwiązania;

– jak mądrze planować zakupy, by nie marnować żywności;

Na zakończenie zajęć nasi młodzi ekolodzy zmierzyli się z testem wiedzy o ekologii. Dzieciaki już wiedzą, że każda zaoszczędzona kropla wody i każda zgaszona żarówka to mały krok dla naszej planety i duży dla ich skarbonek.