Ekologiczna misja terenowa

Szkoła Podstawowa im. Rycerstwa Polskiego w Bolkowie

Ekologiczna misja terenowa

W ramach Edukacji Ekologicznej oraz działalności Szkolnej Kasy Oszczędności (SKO), uczniowie klas 2a i 3c wybrali się na wyjątkowe zajęcia terenowe do Parku Miejskiego w Bolkowie. Naszym celem było nie tylko dbanie o lokalne środowisko, ale także nauka poprzez praktykę. Wyposażeni w rękawice i worki, uczniowie ruszyli do akcji sprzątania parku. Zebraliśmy zalegające odpady i posegregowaliśmy je zgodnie z zasadami recyklingu.

Wiemy, że oszczędzanie w SKO to także oszczędzanie zasobów Ziemi!

Sprzątanie połączyliśmy także z nauką przyrody:

– praca z kompasem: uczniowie wyznaczali kierunki świata w terenie;

– fauna i flora: rozpoznawaliśmy gatunki drzew i nasłuchiwaliśmy ptaków korzystając z aplikacji Merlin Bird.

Dzięki tej lekcji wiemy, jak dbać o naturę i jak nie zgubić się w terenie. Dziękujemy wszystkim uczniom za wielkie zaangażowanie!

Zajęcia przygotowali i przeprowadzili: p. Dorota Janowicz, p. Kamila Kapłun, p. Józef Brostowicz