Historyczny „Krąg”

received_441193650146327

Dnia 5 grudnia, już po raz kolejny w naszej szkole, odbył się Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”, w którym udział wzięli uczniowie klas 5, 6 oraz 7. Podopieczni p. Natalii Palczak zmierzyli się z testem, składającym się z 30 pytań zamkniętych oraz z pytaniem opisowym, dotyczącym naszego regionu. Test konkursowy ułożony został przez Instytut Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Ideą konkursu jest:
– szerzenie wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie (zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym);
– propagowanie polskich tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych;
– aktywizacja miłośników historii poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.
Trzymamy kciuki za wszystkich młodych historyków!