Jare Gody na Zamku Świny

Piękną, słoneczną pogodę postanowiły wykorzystać klasy 4c oraz 6b, które razem z wychowawcami, Natalią Palczak i Bernardą Pawłowską-Waligórą, udały się dziś na pieszą wycieczkę na Zamek Świny .
   Po dotarciu na miejsce uczniów przywitał kasztelan Zamku Świny, który przedstawił jego historię i oprowadził naszych podopiecznych po jego zakamarkach. Następnie odbyło się powitanie wiosny w słowiańskim stylu. Uczniowie, żegnając zimę, spalili kolorową, słomianą Marzannę. Zwyczaj ten, zakorzeniony w obrzędach ofiarnych, miał zapewnić urodzaj w nadchodzącym roku.
   Czas spędzony na Zamku Świny umiliło uczniom także ognisko z kiełbaskami. Na zakończenie odbyły się prawdziwe rycerskie pojedynki! Był to kolejny bardzo udany dzień!