Klasa I A na tropie internetowych kłopotów

W związku z obchodzonym w szkole DNIEM BEZPIECZNEGO INTERNETU, klasa I A uczestniczyła w ogólnopolskim wydarzeniu edukacyjnym pt. „Dzieci Sieci- Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”, który podejmował temat bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu.

Filip i Ola to rodzeństwo, jakich wiele. Bardzo lubią gry komputerowe i spędzają w świecie wirtualnym sporo czasu. Filipa, gry i internet wciągają tak bardzo, że zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością, a nawet traci przyjaciół. Ola, chcąc odzyskać brata, przypadkowo wzywa na pomoc dwóch super-bohaterów, Plika i Foldera, którzy natychmiast przystępują do dzieła. Czy im się udało? I czym jest groźny „Sieciowciąg”, który zagraża naszemu bohaterowi? Na te i wiele innych pytań odpowiedział spektakl.

Organizatorem wydarzenia był NASK PIB, spektakle powstały w ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”.