Mała książka-wielki człowiek

   Wspólnie z Instytutem Książki  przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczynamy kolejną edycję kampanii „Mała Książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej. Pragniemy ich zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli. Aby zrealizować ten istotny cel, przekazaliśmy dla każdego ucznia klasy pierwszej – specjalne Wyprawki Czytelnicze. 

W skład każdej Wyprawki wchodzi:

  • „Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak.
  • „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.                  Mamy nadzieję, że dzięki współpracy i zaangażowaniu nas wszystkich miłość do książek będzie towarzyszyć uczniom na co dzień i przez całe życie.