Nauczycielka medalistka

26610468_1799174706773807_1407817030_o  Nauczycielka naszej szkoły, p. Iwona Kwiatkowska, została „Nauczycielem na medal”. Brała udział w ogólnopolskim plebiscycie organizowanym przez „Gazetę Wrocławską” i otrzymała najwięcej głosów w kategorii „Nauczyciel klas I-III Szkoły Podstawowej” w powiecie jaworskim. 15 grudnia na Dolnośląskim Kongresie Edukacyjnym we Wrocławiu odebrała odznaczenie z rąk wicemarszałka Jerzego Michalaka i Arkadiusza Franasa, redaktora naczelnego Gazety Wrocławskiej .  – Miło jest dostawać nagrody i wyróżnienia. Są one dowodem na to, że to, co robimy ma sens i jest doceniane przez społeczeństwo i władze oświatowe. Nagrody dodają nam wiatru w żagle i zachęcają do dalszych poszukiwań, samokształcenia i przede wszystkim do coraz lepszej pracy z dziećmi, do budowania kontaktów z rodzicami i wspólnego wyznaczania celów dla dobra ucznia – mówi p. Iwona Kwiatkowska.

To nie pierwsze odznaczenie nauczycielki. We wrześniu 2017 r. razem z p. Bogusławą Pietroń, na uroczystej gali zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdrój, otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej. Medal KEN jest to polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej. Był on przyznany w uznaniu dotychczasowego dorobku dydaktycznego na wniosek Związku Nauczycielstwa Polskiego, a wręczał go Dolnośląski Kurator Oświaty. – Obydwie nagrody są dla mnie cenne,  jednak większą wartość ma tytuł „Nauczyciel na medal”, gdyż otrzymałam go dzięki głosom ludzi, którzy mnie osobiście znają i w ten sposób postanowili docenić moje wysiłki jako nauczyciela i wychowawcy. Serdecznie im dziękuję. Tytuły i medale zobowiązują mnie do  dalszego rozwoju. Nie zamierzam spocząć na laurach. Najważniejszy jest uczeń i jego dobro, dlatego nadal poszukuję najlepszych metod pracy i staram się kolejne roczniki wprowadzać w tajemniczy świat wiedzy tak, by chcieli się uczyć i by odnosili sukcesy, bo każdy, nawet mały sukces moich uczniów jest również moim sukcesem i radością –  mówi nauczycielka.

26613488_1799174750107136_1452848328_o                                       26610662_1799174666773811_1026085909_o