Ogólnopolski Konkurs Szachowy„Konik Szachowy” EXTRA 2026
26 marca 2026 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Szachowym „Konik Szachowy” EXTRA 2026.Konkurs miał formułę nietradycyjną jak turnieje szachowe, lecz uczestnicy rozwiązywali aż 30 zadań w ciągu 60 minut. Wymagało to od nich skupienia i uwagi, jak również doskonałej organizacji czasu oraz rozwiniętych umiejętności strategicznego myślenia.W tegorocznej edycji rywalizacja miała wyjątkowo międzynarodowy charakter – uczestniczyli w niej uczniowie z około 1200 szkół z 5 krajów Europy. Oprócz Polski w konkursie wzięli udział młodzi miłośnicy szachów z Niemiec, Francji, Hiszpanii i Włoch.Test stanowił doskonałą okazję do sprawdzenia umiejętności logicznego myślenia i koncentracji.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w różnych kategoriach wiekowych, którzy z dużym zaangażowaniem podeszli do rozwiązywania zadań, godnie reprezentując szkołę na arenie międzynarodowej.
W kategorii goniec:
BORYS ŁUCZAK osiągnął tytułu LAUREATA,
ANTONI JAROSZ ponadprzeciętne wyniki.
W kategorii wieża:
ALAN STANEK osiągnął ponadprzeciętne wyniki.
Wszyscy nasi uczniowie wykazali się dużą cierpliwością, precyzją oraz zdolnością przewidywania, które są kluczowe w grze w szachy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich szachowych pasji!


















