Pasowanie klas pierwszych

W Szkole Podstawowej im. II Armii Wojska Polskiego w Bolkowie naukę w pięciu klasach pierwszych rozpoczęło w tym roku szkolnym 103 uczniów. Dnia 14 października – w Dniu Edukacji Narodowej w naszej szkole uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami, rodzicami oraz przybyłymi gośćmi, uczestniczyli w podniosłej uroczystości jaką było pasowanie na ucznia.
Uroczystość ślubowania na uczniów klas pierwszych rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły- p.Sławomira Kałużnego, który przywitał wszystkich zebranych. Kolejną częścią uroczystości pasowania na ucznia pierwszoklasistów był ich występ artystyczny, do którego dzieci zostały przygotowane przez swoje wychowawczynie. Pierwszoklasiści z pełnym zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. To był ich egzamin, który zdali na „szóstkę”.

WP_20151014_09_58_34_Pro WP_20151014_09_52_36_Pro

WP_20151014_09_37_07_Pro

Tuż po występach uczniów nadszedł moment najbardziej oczekiwany przez dzieci- akt pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej. Dyrektor za pomocą symbolicznego ołówka pasował wszystkie dzieci, które ślubowały „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”.