SENSORYCZNE PRZERWY

W zeszłym tygodniu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w fascynujących eksperymentach ze zmysłami!
Rozpoznawali zapachy z różnych buteleczek i łączyli je z obrazkami.  W ramach eksperymentu smakowego odróżniali smaki: słodki, słony, kwaśny i gorzki. Przygotowaliśmy także okulary „do góry nogami”, gdzie uczniowie przelewali wodę, pisali i rysowali drzewa. W zabawie dotykowej dzieci rozpoznawały przedmioty umieszczone w rękawiczkach tylko za pomocą dotyku oraz nawlekały makaron na nitkę .Eksperyment ze słuchem polegał na odgadywaniu dźwięków wydawanych przez różne przedmioty, a także pojawił się „gryzący sweter”, który każdy mógł ubrać. To była wspaniała okazja do nauki przez zabawę, a także zakończyliśmy ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny „Każdy inny- wszyscy równi”. Sensoryczne przerwy cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego w przyszłym roku będziemy je kontynuować. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!