SOS – tu Ziemia do ludzi!

W piątek 22 kwietnia uczniowie klas I-VII wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Światowego Dnia Ziemi. Święto rozpoczęliśmy krótkim występem artystycznym o proekologicznej treści przygotowanym przez uczniów klasy II „c”. Pozostali miłośnicy przyrody z klas początkowych, przygotowali plakaty ilustrujące wymyślone przez nich ekologiczne hasła, zachęcające wszystkich do dbania o przyrodę. Integrującym elementem spotkania było wspólne zaśpiewanie piosenki Majki Jeżowskiej, w której Ziemia prosi nas o pomoc. Dzięki uprzejmości zaproszonych gości wzięliśmy udział w prelekcji z ornitologiem – panem Markiem Janasem oraz emerytowanym leśniczym- panem Zbigniewem Kucabem. Ich wiedza, zaangażowanie w świat roślin i zwierząt, pozwoliła nam zrozumieć jak wiele w dbaniu o przyrodę zależy od nas samych. Zaproszeni goście, uświadomili nam, jak ważne jest zauważanie piękna wokół nas, ich pasja stała się sposobem na życie. Byli dla nas inspiracją do działania.
                  Po apelu uczniowie klas I-III wyruszyli pod Urząd Miasta, by tam zaprezentować swoje plakaty i spotkać się z Burmistrzem, panem Grzegorzem Kucabem. Następnie na zaproszenie włodarza miasta udaliśmy się na piknik ekologiczny. Tam czekały na nas różnorodne warsztaty plastyczno-techniczne, sadzenie roślin, koło fortuny z nagrodami, segregowanie odpadów. Starci uczniowie sprzątali tereny wokół rzeki.
                Ten dzień był pełen atrakcji. Nauka przez aktywne doświadczanie przynosi zdecydowanie najwięcej efektów. Ziemio – pamiętamy! I chętnie Cię wspieramy!