Sprzątali świat

received_1950093798572868Sprzątanie świata odbywa się co roku w trzecim tygodniu września. Do tej pożytecznej akcji przyłączyła się także nasza szkoła. W czwartek 21 września uczniowie pod opieką nauczycieli udali się w wyznaczone miejsca naszego miasta, aby oczyścić teren z zalegających tam śmieci. W nagrodę za trud czekało na nich ognisko, przy którym mogli upiec kiełbaski.

T4Akcję poprzedził konkurs dla klas pod nazwą „Zrób coś twórczego z odpadu starego”.

I miejsce – klasa 4b,
II miejsce – klasa 6c,
III miejsce – klasa 2a G.
Wyróżnienie: klasa 7b, klasa 2b G.

„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.*

*źródło: http://www.naszaziemia.pl/programy/sprzatanie-swiata/