Sprzątaliśmy świat!

  W dniu 15.09.2021r. nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Sprzątamy Świat”, która tego roku odbywała się pod hasłem ,,Myślę, więc nie śmiecę”.

      Uczniowie wraz z nauczycielami udali się do wyznaczonych miejsc, które z ogromnym zaangażowaniem porządkowali. Najmłodsi posprzątali teren wokół szkoły, park i place zabaw, gdzie po ciężkiej pracy mogli aktywnie odpocząć bawiąc się. Starsi natomiast udali się na PSZOK – czekali tam na nich pracownicy gminy, którzy przygotowali pogadankę o segregacji śmieci oraz sadzonki świerka. Na terenie glinianek i stawów pracę uczniów wspomagali wędkarze, którzy dodatkowo przygotowali ognisko. Kolejnym miejscem zbierania i segregacji odpadów była Góra Ryszarda. Uczniowie posadzili tam drzewa iglaste, a następnie udali się na zajęcia do oczyszczalni ścieków. Zostały również posprzątane tereny leśne wokół Świn oraz miejsca w pobliżu Gorzanowic. Po ciężkiej pracy nasi wychowankowie spędzili czas przy pieczeniu kiełbasek i wspólnej zabawie.

    Wydarzenie wspierali: pracownicy gminy, firma COM-D,  Towarzystwo Przyjaciół Bolkowa, Związek Wędkarzy oraz Jaworski Klub Strzelecki „UR”. Szkolne organizatorki akcj: p. Jolanta Makuch i p. Bernarda Pawłowska- Waligóra.