Sprzątanie świata

FB_IMG_1600753372393Pod hasłem „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję” odbyła się tegoroczna, 27 już akcja Sprzątania Świata. Po raz kolejny włączyli się w nią także uczniowie naszej szkoły. W tym roku szczególna uwaga została poświęcona plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku.

W piątek 18 września uczniowie pod opieką nauczycieli udali się w wyznaczone miejsca naszego miasta, aby oczyścić teren z zalegających tam śmieci.

W ramach akcji uczniowie odwiedzili także Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Wierzchosławicach (PSZOK). Pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Bolkowie, przedstawili uczniom zasady gospodarki odpadami, a więc procesy związane ze zbieraniem, transportowaniem, przetwarzaniem i unieszkodliwianiem odpadów. Dzieci mogły dowiedzieć się jak prawidłowo segregować odpady oraz które odpady można oddać na PSZOK. Na zakończenie otrzymali miłą niespodziankę – sadzonki jodły.

Po zbiórce odpadów uczniowie skorzystali z gościnności Koła Wędkarskiego w Bolkowie, gdzie wspólnie z wędkarzami przygotowali ognisko z kiełbaskami.
Klasy szóste dodatkowo zwiedziły Oczyszczalnię Ścieków w Wolbromku, gdzie wzięły udział w warsztatach terenowych.
Szkolnymi organizatorami akcji były Bernarda Pawłowska-Waligóra oraz Jolanta Makuch. W akcję włączyli się również najmłodsi – nasze przedszkolaki, które także odwiedzili pracownicy Urzędu Miasta Bolków.

Zdjęcie: https://www.bolkow.pl/nowa/pl/component/content/article/57-aktualnosci-2/307-21092020-8?Itemid=179