Tydzień Matematyki

W tym roku w naszej szkole w dniach 9-13 maja 2022r. został zorganizowany TYDZIEŃ MATEMATYKI.
Celem inicjatywy było zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że może być ona łatwa, przyjazna i praktyczna. Nauczycielki matematyki przyozdobiły szkołę znanymi sentencjami matematycznymi sławnych osób. W ramach tego tygodnia zorganizowano szereg konkursów rozwijających zdolności logiczne i matematyczne m.in .: „Mistrz Szybkiego Liczenia”, „Sudoku”, „Zagadki logiczne”, „Tangramy matematyczne” czy „Miasto liczby Pi i rozwinięcie dziesiętne”. Były też inne konkurencje, np. pieczenie ciast z ozdobami matematycznymi, przygotowanie plakatu z hasłem, zabawy słowne związane z kojarzeniem pojęć matematycznych. Wszystkie ciasta, babeczki, czy ciasteczka były przepięknie wykonane, dlatego że większość z nich została zrobiona własnoręcznie przez naszych uczniów. Każda klasa, która wzięła udział w tej konkurencji, otrzymała maksymalną ilość punktów. 12 maja odbył się kiermasz ciast, z którego zysk zostanie przeznaczony na nagrody. Podsumowanie TYGODNIA MATEMATYKI nastąpi 9 czerwca podczas apelu, na którym zostaną uhonorowani zwycięzcy.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym przedsięwzięciu.

Organizatorzy:
Monika Andrzejewska