Uczeń wicemistrzem Polski w biegach!

DSC04332

Wielkim indywidualnym sukcesem ucznia gimnazjalnej klasy III a Darka Jarosza, zakończyły się rozgrywane 13 kwietnia w Ustrzykach Dolnych Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich Stylem Anglosaskim. Równo o godzinie 13.00  zawodnicy zgłoszeni do biegu na dystansie 5 kilometrów przystąpili do rywalizacji  na trasie, która prowadziła stokami wznoszącej się nad Ustrzykami góry o nazwie Kamienna Laworta. Do punktu kontrolnego zlokalizowanego na szczycie o wysokości ponad 700 m n.p.m.  Darek dotarł w czołówce zawodników wyścigu.  Przed kolejnym trudnym odcinkiem, przebiegającym bardzo stromym zbiegiem w dół,  Darek zajmował drugie miejsce, biegnąc około 25 sekund za zawodnikiem prowadzącym stawkę. O losach wyścigu zdecydował finisz, który wśród szpaleru licznie zgromadzonych kibiców wygrał zawodnik z klubu Olimp Kozienice. O zaciętości dwójki biegaczy może świadczyć fakt, że w końcówce wyścigu uciekli kolejnemu rywalowi reprezentującemu klub Zorza Gdynia o 1 minutę i 40 sekund.

DSC03748Wynik Darka Jarosza cieszy tym bardziej, że był to jego pierwszy od razu uwieńczony sukcesem start w biegu o charakterze górskim. W trakcie swojej trzyletniej przygody z bieganiem nasz zawodnik uzyskiwał bardzo dobre rezultaty na wielu imprezach o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. W tym roku Darek został Halowym Mistrzem Dolnego Śląska w biegu na 1500 m oraz złotym medalistą Mistrzostw Dolnego Śląska w Biegach Przełajowych na dystansie 5000 m.  Dotychczas w zawodach o randze Mistrzostw Polski startował czterokrotnie. Były to rozgrywane w roku 2018 w Żaganiu i 2019 w Olszynie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych oraz zorganizowane w 2017 roku w Białej Podlaskiej Mistrzostwa Polski Młodzików. W roku 2018 uczeń uzyskał klasyfikację do rozgrywanej w Chorzowie na Stadionie Śląskim Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tych zawodach reprezentował Dolny Śląsk  w biegu na 2000 m z przeszkodami. Od roku 2017 Dariusz Jarosz jest zawodnikiem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piast” w Bolkowie, zrzeszającego głównie uczniów naszej szkoły.