Uczniowie klas I-III recytują wiersze o przyjaźni

28 lutego 2024 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „PRZYJAŹŃ W POEZJI DZIECIĘCEJ”, przygotowany i przeprowadzony przez logopedę Beatę Szydłowską, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej Iwonę Kwiatkowską i Agnieszkę Szymańską.
Celem tegorocznego konkursu było upowszechnianie kultury języka polskiego wśród uczniów, popularyzowanie i dostrzeganie wartości przyjaźni do ludzi, zwierząt, przyrody, rozbudzanie zainteresowania poezją współczesną i klasyczną oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.​
W konkursie wzięło udział 24 uczniów z edukacji wczesnoszkolnej, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w eliminacjach klasowych. Komisja w składzie nauczycieli: Marzena Glinka, Anna Kowalska, Ewa Stasiak i Weronika Wojcinowicz, oceniła uczniów w trzech kategoriach wiekowych zwracając uwagę na kulturę słowa, dobór tekstu, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Laureatami zostali:
• w kategorii klas pierwszych:
I miejsce – Pola Racek, kl.1b – 100 pkt
II miejsce – Maja Ciołko, kl.1a – 96 pkt.
III miejsce – Wiktoria Melniczuk, kl.1b – 95 pkt.
• w kategorii klas drugich:
I miejsce – Jan Trafiał, kl.2a – 100 pkt.
II miejsce – Hanna Daszkiewicz, kl.2a – 99 pkt.
III miejsce – Wojciech Adamczyk, kl. 2b – 86 pkt.
• w kategorii klas trzecich:
I miejsce – Lena Pierun, kl.3a – 96 pkt.
II miejsce – Olaf Caliński, kl.3c – 92 pkt.
III miejsce – Hanna Tobolska, kl. 3b – 89 pkt.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki oraz poczęstunek w formie świeżych pączków i soków w kartonikach. Laureaci od Dyrekcji szkoły otrzymali VOUCHERY do kina za Rogiem Ziemowit na grupowy seans filmowy, który zaplanowany został na 4 lutego 2024 roku o godz. 9:00.

WSZYSTKIM LAUREATOM GRATULUJEMY!!!