Kwiecień był miesiącem, podczas którego w naszej szkole miały miejsce dwie akcje zorganizowane przez Szkolny Klub Wolontariatu. Uczennice klas trzecich gimnazjum pod opieką pani Pauli Kleniuk przygotowały prezentację na temat plastiku. Przez cały miesiąc przedstawiały ją wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy uczą się w klasach IV-IIIG. W trakcie tego 15 minutowego spotkania wolontariuszki opowiadały o tym, jak wielki wpływ to tworzywo sztuczne ma na nasze życie, jak może działać na zwierzęta, gdzie się znajduje oraz jakie mogą być konsekwencje, jeżeli nie zadbamy o naszą planetę. Następnie uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę poprzez rozwiązanie quizu na temat wysłuchanej prezentacji. W trosce o lepszą przyszłość Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował również konkurs na ekotorbę wielokrotnego użytku. Zgłoszone prace zostaną wystawione na licytację, a dochód przeznaczony zostanie na schronisko TOZ w Jaworze.
Wolontariuszki z naszego szkolnego klubu zorganizowały jeszcze jedną akcję. Zaprosiły wszystkich chętnych uczniów na trwające godzinę, dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z języka migowego. Podczas spotkania każdy poznał podstawy tego języka, nauczył się literować swoje imię oraz dowiedział się, że osoby niesłyszące, nieme lub głuchonieme posiadają wiele talentów i tak jak wszyscy, mogą zdobywać świat. Zajęcia zakończyły się wspólnymi, migowymi kalamburami. Chętnych było tak wielu, że spotkanie zostało rozłożone na dwie tury!
Szkolny Klub Wolontariatu dziękuje wszystkim za udział w zajęciach oraz ciepłe przyjęcie prezentacji. Jedyne, co trzeba teraz zrobić, to spróbować pomóc Ziemi. Warto pamiętać, że jeżeli chcemy ratować świat, nie musimy robić wielkich rzeczy. Największe zmiany zaczynają się od nas samych.