Wycieczka do Wałbrzycha

22 marca 2023 roku uczestnicy zajęć matematycznych organizowanych w ramach projektu unijnego „Wsparcie uczniów z terenu gminy Bolków”, brali udział w wyjeździe do Wałbrzycha.

Grupa złożona z uczniów klasy 3, 5 i 8 pogłębiała swą matematyczną wiedzę w ExploraParku. Jest to Centrum Aktywności Edukacyjnej, miejsce, którego głównym przesłaniem jest stworzenie dzieciom i młodzieży warunków do nauki przez zabawę. ExploraPark tworzy warunki do niekonwencjonalnego poznawania świata i pogłębiania wiedzy nie tylko matematycznej.
Po wysłuchaniu ciekawego wykładu na temat miar czasu, każdy mógł korzystać do woli z bogatej oferty urządzeń Parku, gdzie zgromadzono ponad 150 interaktywnych zabawek, gier logicznych, modeli i programów multimedialnych. Przy eksperymentowaniu, zadawaniu pytań i wspólnym poszukiwaniu rozwiązań czas minął ciekawie i szybko.
   Dodatkową atrakcją był pobyt w Cinema City, gdzie grupa starsza obejrzała film”Asterix i Obelisk”, a młodsi mogli spędzić miło czas na projekcji filmu „Wróżka Zębuszka”.
Okazuje się, że wiedzę i umiejętności matematyczne można rozwijać nie tylko w murach szkoły.