Wycieczka do Warszawy

   W środę 31 maja, uczniowie klasy 8c oraz 8b wraz z opiekunami, udali się na 3 dniową wycieczkę do Warszawy. Przyjazd rozpoczęli od zwiedzania Centrum Nauki Kopernika, gdzie mogli eksperymentować z około 200 eksponatami. Następnie zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego i Stadion Narodowy.

   W drugim dniu również nie zabrakło wrażeń. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych „Królewski Żywioł” w rezydencji wilanowskiej. Następnym punktem wycieczki była gra miejska „Kamienie na Szaniec”, gdzie po prawidłowym wykonaniu zadania, należało udać się w kolejny punkt na mapie Krakowskiego Przedmieścia. W tym dniu, odwiedzili również najbardziej znany kompleks handlowy Warszawy a mianowicie „Złote Tarasy”. Następnie wjechali na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, gdzie rozpościerał się niepowtarzalny widok na stolicę.

   W dniu wyjazdu uczniowie zwiedzili Zamek Królewski z przewodnikiem, przespacerowali się ulicami Starego Miasta oraz Bulwarami Wiślanymi. Po obiedzie, w rozśpiewanych humorach, grupa udała się w podróż powrotną do Bolkowa.