Wycieczka klasy 1b i 3b

   Uczniowie klasy 1b i 3b w bardzo nietypowy i ciekawy sposób spędziły andrzejkowy dzień. Wspólnie z wychowawczyniami – panią Marzeną Łącką i Iwoną Kwiatkowską, uczniowie udali się na wycieczkę do zamku Czocha.
   Braliśmy tam udział w magicznych warsztatach, podczas których, pod czujnym okiem Czarodziejki z Instytutu Magii, zgłębialiśmy tajniki zielarstwa, sztuki ważenia eliksirów i rzucania zaklęć za pomocą różdżki. Poznaliśmy tajną moc niektórych ziół i stworzyliśmy swój własny talizman. Podczas lekcji ważenia eliksirów obserwowaliśmy tajemne moce różnych substancji, a lekcja rzucania zaklęć poprzedzona była przygotowaniem własnych różdżek.
Druga część wycieczki zamieniła się w tajną misję, podczas której, razem z przewodniczką- panią Magdą, odkrywaliśmy tajemnice zamkowych komnat i ukrytych w nich tajemnych wejść, przejść i skrytek. Poznaliśmy legendę o niewiernej żonie i podziwialiśmy zbiory jednej z dziewięciu zamkowych bibliotek oraz zbrojownię i skarbiec. Mieliśmy też bliskie spotkanie z wojskowymi szyfrantami. Zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się na posiłek do restauracji KFC. Tam uczyliśmy się zamawiać posiłek i wyliczać potrzebną kwotę do zapłaty.
To były andrzejki pełne wrażeń!