Wycieczka klasy 5c

05.06.2024r. klasa 5c z wychowawcą Natalią Palczak wybrała się na wycieczkę do ZOO – Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. Spacer po parku rozpoczął się od ptaszarni, gdzie podziwiać można ponad sześćdziesiąt gatunków rzadkich ptaków Polski i świata. Obserwując ptaki w wolierach uczniowie rozpoznawali bociana, żurawia, bielika, puchacza, sowę czy głuszca. Kolejnym punktem był Szlak Dinozaurów, gdzie wzdłuż ścieżki edukacyjnej rozmieszczone są figury prehistorycznych zwierząt w naturalnej wielkości. Można podziwiać np. diplodoka, tyranozaura, triceratopsa, mamuta. Następnym przystankiem wycieczki były zwierzęta w wiejskiej zagrodzie – przyglądaliśmy się królikom, osłom, kozom, kucom, owcom, kurom. Ostatnim przystankiem naszego spaceru po ZOO była zabawa na dużym placu zabaw w parku. Skorzystaliśmy także ze ścieżki sensorycznej, którą najodważniejsi przeszli na boso! A wszystko to wśród pięknej czerwcowej zieleni, kwiatów i na wolności spacerujących po parku pawi! Był to bardzo miło spędzony czas. Ale to nie wszystko – ostatnie godziny wycieczki spędziliśmy w kinie Helios w towarzystwie przezabawnego „Garfielda”. Uśmiechy na twarzach uczniów mówiły same za siebie – to była udana wycieczka!