Wycieczki klasowe

Po długiej nieobecności w szkole, uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się na wycieczki klasowe. Miejscem docelowym był Wolbromek, Świny, Wierzchosławice czy zagroda jeleni w Półwsiach. Celem wycieczek była integracja klasy po długiej nieobecności w szkole oraz, w przypadku starszych uczniów, odstresowanie przed egzaminem.

Wychowawczyni 7a p. Anna Kowalska zorganizowała swoim uczniom pieszą wycieczkę do Wolbromka. Po drodze odwiedzili pomnik Ofiar Gross Rosen na Górze Ryszarda i oddali im hołd. Na mecie pieszej wędrówki na uczniów czekało ognisko. W czasie wspólnego wypoczynku uczniowie integrowali się, grali w różne gry oraz świetnie się bawili.

Klasa 7d pod opieką p. Agnieszki Daszkiewicz wyruszyła na plac zabaw w Wierzchosławicach. Po drodze podziwiali malownicze walory przyrodnicze i kulturowe okolicy. Spotkanie upłynęło na wspólnych rozmowach przy ognisku, zabawach, grach integracyjnych. Dziękujemy pani sołtys Wierzchosławic za udostępnienie miejsca oraz pani Dysiewicz i panu Knysz za przygotowanie ogniska.

Uczniowie klasy 4b, pod opieką wychowawcy Bernardy Pawłowskiej-Waligóry, udali się na pieszą wycieczkę do zagrody jeleni w Półwsiach. W czasie wędrówki dzieci podziwiały okoliczne zagrody, obserwowały zachodzące zmiany w przyrodzie. Na miejscu przywitały uczniów dzikie zwierzęta, które zwykle możemy spotkać w lesie. Takie doświadczenie wywołało wiele pozytywnych wrażeń. Uczniowie świetnie się bawili podczas obserwacji zwierząt.

Wychowaczyni klasy 8 c p. Alicja Suchojad zorganizowała swoim wychowankom wycieczkę na Świny. Celem była integracja grupy po długim okresie izolacji oraz odstresowanie przed egzaminem. Uczniowie podziwiali walory okolicy, zwiedzili zamek, a na końcu biesiadowali przy ognisku.