Zakończenie akcji pomocy dla dzieci z Hawany
Z radością informujemy, że nasza szkolna akcja pomocy dla dzieci z Hawany dobiegła końca. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli oraz Szkolnego Koła Wolontariatu „Radosne Serca” udało się zorganizować kiermasze i zebrać środki, które zostały przekazane na rzecz misji salezjańskiej.
Pieniądze dotarły na miejsce, a my otrzymaliśmy wzruszające słowa podziękowania od siostry Anny Łukasińskiej:
„Droga Pani Dyrektor, Pani Edyto oraz wszyscy Darczyńcy ze Szkoły Podstawowej w Bolkowie. Z serca dziękuję za zebrane i przesłane pieniądze na rzecz misji salezjańskiej w Hawanie. Udało nam się zakupić mleko w proszku, olej, pastę pomidorową, sporo galaretek i cukierków, które rozdamy dzieciom w oratorium i w żłobku.
Kuba jest w coraz większym kryzysie. Brak prądu, wody, a ostatnio także paliwa utrudnia życie, a głód i depresja ogarniają wiele rodzin. Pomagamy nieustannie 70 dzieciom w naszym żłobku, 120 dzieciom w sobotnim oratorium oraz wielu rodzinom, którym przygotowujemy paczki żywnościowe i lekarstwa.
Dzięki Waszej pomocy na kolejny miesiąc mamy mleko i olej, a cukierki będą dodatkiem dla wszystkich dzieci. Dziękuję z serca za Waszą otwartość i dzielenie się każdym groszem. Polecam się pamięci i modlitwie. Od wspólnoty składam życzenia obfitości Bożych łask”.
Słowa te pokazują, jak wielkie znaczenie ma nawet najmniejszy gest pomocy.
Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za ogromne serce, zaangażowanie i wsparcie naszej inicjatywy.
Razem możemy więcej!


































