Zamiast lekcji

  W ramach Dnia Talentu połączonego z Dniem Dziecka, nauczyciele Szkoły Podstawowej i Oddziałów Przedszkolnych w Bolkowie wspólnie z Radą Rodziców przygotowali dla uczniów różnego rodzaju zajęcia i atrakcje. Tego dnia nie odbyły się typowe lekcje.

   Na Zamku Bolków uczniowie mogli wysłuchać zamkowych legend, zwiedzić muzeum i wspiąć się na wieżę, z której podziwiali piękną panoramę Bolkowa. Na terenie bolkowskiej warowni odbyły się też warsztaty plastyczne oraz pokaz rycerskich tańców.

    Zorganizowano również różnorakie zajęcia związane z przyrodą. Uczniowie samodzielnie wykonywali nasadzenia w przygotowanych do tego skrzyniach. Ich kwiatowe aranżacje będą zdobiły otoczenie szkoły. Nasi wychowankowie przysłużyli się również owadom, wykonując dla nich domki. Na warsztatach wolontariatu zwierzęcego dowiedzieli się m.in.,  jak można pomagać zwierzętom bezdomnym i potrzebującym. Lokalny miłośnik i fotograf przyrody poprowadził dla uczniów zajęcia ornitologiczne, podczas których opowiedział o życiu i zwyczajach ptaków. Niewątpliwą atrakcją było mini ZOO, gdzie uczniowie mogli z bliska podziwiać różne gatunki zwierząt, m.in. kozy, kucyki, owieczki, osła czy szopy. 

    W planie dnia nie mogło też zabraknąć czegoś z dziedziny gastronomii. Uczniowie wykonywali kolorowe wiosenne kanapki, lepili pierogi, a nawet mogli spróbować ubijania masła. Rada Rodziców przygotowała poczęstunek w postaci kiełbasy z grilla. 

    Wśród atrakcji pojawiły się też warsztaty teatralne, pokój zagadek „W poszukiwaniu warstwy Shreka”, zumba czy marsz na orientację. Uczniowie wspólnie projektowali portal do biblioteki oraz tworzyli ozdoby na ścianę. W trosce o bezpieczeństwo naszych podopiecznych odbyły się prelekcje z ratownikiem.

   Dla najmłodszych podopiecznych zajęcia zostały zaplanowane w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci malowały na folii streczowej, uczestniczyły w zabawach wokalnych oraz z bańkami mydlanymi. Mogły też spróbować swoich sił na torze przeszkód i w zumbie. Jak zawsze sporym zainteresowaniem cieszyło się wykonywanie tatuaży i kolorowych fryzur. Dopełnieniem atrakcji był piknik, na którym serwowano gofry, owoce i ciastka. 

Więcej zdjęć : swietlicaspbolkow.blogspot.com,   Oddział Przedszkolny .