„Zostań SUPERMIKOŁAJEM”-podsumowanie akcji

   Grudzień to magiczny czas, kiedy wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń. W tym wyjątkowym momencie roku, z inicjatywy Pań Wiolety Kulig i Natalii Palczak, w naszej szkole zorganizowana została charytatywna akcja „Zostań SUPERMIKOŁAJEM”, prowadzona przez wrocławską fundację Zobacz Mnie.

Nawet w ciężkiej chorobie – w walce z rakiem czy niepełnosprawnością – dzieci nie przestają być dziećmi.​ Mają świąteczne marzenia, a my pomogliśmy te marzenia spełnić. Akcja polegała na przygotowaniu prezentów dla podopiecznych fundacji, a ponieważ podarunki te trafiają do dzieci chorych oraz niepełnosprawnych, często na oddziały szpitalne lub na sale rehabilitacyjne, udało się nam zakupić mnóstwo nowych zabawek! A to wszystko dzięki cudownym klasom, wychowawcom i rodzicom, którzy włączyli się do akcji:

· Klasie 1 b z wychowawczynią Iwoną Kwiatkowską,
· Klasie 1 c – wychowawca Dorota Janowicz,
· Klasie 2 a – wychowawca Irmina Stercz,
· Klasie 3 a – wychowawca Anetta Żołyńska,
· Klasie 3 c – wychowawca Agnieszka Szymańska,
· Klasie 5 c – wychowawca Natalia Palczak,
· Klasie 6 b – wychowawca Marta Konopka,
· Klasie 7 a – wychowawca Edyta Madurska,
· Klasie 7 b – wychowawca Bernarda Pawłowska – Waligóra.

Każdy ze szkolnych zespołów przygotował piękny, świąteczny podarek. Klasa 3a, aby pozyskać fundusze na prezenty, przez kilka dni organizowała w szkole kiermasz używanych zabawek, z którego uzbierała aż 405,69zł. Klasy 2a i 5c zaprosiły do współpracy rodziców – dochód z wyprodukowanych wspólnymi siłami pierników także przyczynił się do spełnienia dziecięcych marzeń.
Zorganizowane przez nas dn. 08.12.2023 r. „Klasowe kolędowanie” na bolkowskim Rynku spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem naszej lokalnej społecznej. Dzięki wspólnym śpiewom, korzennym piernikom oraz pysznej grochówce przygotowanej przez klasę 7b, udało się nam uzbierać kwotę 1340 zł. Z całego serca chcemy podziękować wszystkim zaangażowanym oraz każdemu, kto wsparł nasze działania! Dziękujemy także za pomoc i wsparcie Pani Małgorzacie Michalskiej, Renacie Rapp, Dorocie Daszkiewicz, Iwonie Kuc oraz Panu Józefowi Brostowiczowi i Natalii Brostowicz – Cichosz.
Dziękujemy! Razem wyczarowaliśmy dzieciom SUPERGWIAZDKĘ i stworzyliśmy bolkowską armię SUPERMIKOŁAJÓW!