Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka obchodzimy 17 marca. To nie tylko święto narodowe Irlandii, ale również jedno z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. W piątek 18 marca po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka w naszej szkole. Obowiązującym kolorem tego dnia jest zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Uczniowie klas 5, 7a oraz 1a poznali legendę o św. Patryku – patronie Irlandii, zwyczaje i symbole związane z tym świętem oraz dowiedzieli się, jak wygląda flaga tego kraju. Poznali małego skrzata Irlandii o imieniu Leprechaun, który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Wzbogacili słownictwo o nowe wyrazy w języku angielskim – rainbow, gold, shamrock, gold coin, pot of gold, Irish top hat, green boots Leprechaun oraz świetnie się bawili się przy dźwiękach irlandzkiej muzyki. Dla starszych uczniów Leprechaun przygotował zadania do wykonania, które opisał w specjalnych listach. Na najmłodszych na zakończenie czekała smaczna niespodzianka – zielone owoce, z których pierwszoklasiści wykonywali owocowe obrazki. Za rok przygotujemy jeszcze więcej niespodzianek.